„PRZYBIJ PIĄTKĘ RYSIOWI KRZYSIOWI” – Zadanie II (kl.4)

Uczniowie klas czwartych w lutym wzięli udział w lekcjach o ochronie przyrody.

W zajęciach klasy 4c zostały wykorzystane materiały z projektu Ekoeksperymantarium, plansze edukacyjne oraz broszury „Przyroda Bielska-Białej” wydane przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Wydział Promocji Miasta. Młodzi przyrodnicy poznali budowę lasu, dowiedzieli się na czym polega praca leśnika i jakie prace wykonują pracownicy leśni. Sformułowali także zasady prawidłowego i odpowiedzialnego zachowania się w lesie.

Uczniowie klasy 4d i 4a poznali rośliny i zwierzęta chronione w najbliższej okolicy. Zapoznali się z materiałami edukacyjnymi Nadleśnictwa Bielskiego i zgłębili wiedzę o najbliżej położonych rezerwatach przyrody. Efektem przeprowadzonych zajęć był album, wykonany przez uczestników, zawierający informacje dotyczące chronionych roślin i zwierząt rezerwatu „Stok Szyndzielni”.