Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

PODSUMOWANIE NASZEGO UDZIAŁU W XI EDYCJI MIEJSKIEGO KONKURSU "SZANUJ ENERGIĘ, CHROŃ KLIMAT"

23-06-2021 23:19 AKCJE SZKOLNE SUKCESY

      Konkurs Szanuj energię, chroń klimat jest elementem kampanii "Bielsko-Biała chroni klimat", wyróżnionej blisko 20 nagrodami krajowymi i dwiema europejskimi. Do tej pory w konkursie wzięło udział ponad 12 tys. uczniów i przedszkolaków, a to dzięki zaangażowaniu ponad 150 nauczycieli koordynujących konkurs w placówkach oświatowych. Ponad 1.500 dzieci i młodzieży z 52 placówek oświatowych – 23 szkół podstawowych i 5 ponadpodstawowych oraz 24 przedszkoli - uczestniczyło w 11. edycji konkursu Szanuj energię, chroń klimat.
W tym roku Nasza Szkoła włączyła się do kampanii i wzięła udział w obu jej filarach konkursowych.

      Konkurs Szanuj energię, chroń klimat składał się z dwóch filarów - pierwszy to rywalizacja szkół podstawowych na platformie internetowej Ekobielszczanin.pl, drugi - indywidualne lub zespołowe prace uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz placówek przedszkolnych.
Na platformie internetowej o nazwie Ekobielszczanin.pl  odbywała się tzw. grywalizacja - gracze odbywali wirtualną podróż po Bielsku-Białej, zdobywając wiedzę i rozwiązując zadania dotyczące gospodarki odpadami. Uczestnicy gry dowiadywali się np., co to jest i jak powstaje kompost, czym jest idea zero waste, co zrobić z odpadami wielkogabarytowymi, czym jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych czy wreszcie – po co i jak segregować odpady. Na każdym etapie gry, po przyswojeniu solidnej wiedzy, uczestnicy zdobywali punkty za prawidłowe rozwiązanie zadań.

22 czerwca 2021 r. w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste podsumowanie akcji oraz wręczenie dyplomów i nagród wyróżnionym w konkursach szkołom i indywidualnym uczestnikom.

SUKCESY NASZEJ SZKOŁY:
Filar I - GRYWALIZACJA
Grywalizacja międzyszkolna
Niestety, nie udało nam się stanąć na podium, ale otrzymaliśmy wyróżnienie za ogromne zaangażowanie w grywalizacji międzyszkolnej.
Grywalizacja indywidualna uczniów - nagrodzeni uczniowie, którzy zdobyli miejsce w pierwszej dwudziestce I otrzymali nagrody:
Miejsce XIII - Lena Zawadzka 3c
Miejsce XIX
- Aleksander Piskorz 1a

Filar II - KONKURS "SZANUJ ENERGIĘ, CHROŃ KLIMAT”
Szkoły podstawowe – klasy 1-3
Kategoria: Indywidualny plakat promujący ochronę środowiska i klimatu "Ratuj planetę w swoim mieście"
Nagroda
- Filip Mikłusiak 1b praca pt.: „I Ty możesz być super bohaterem”
Praca wykonana pod kierunkiem nauczyciela Anny Treszczyńskiej-Rodak

Szkoły podstawowe – klasy 4-6

Kategoria: "COŚ Z NICZEGO - przedmiot użytku codziennego wykonany z materiałów odpadowych"
II miejsce - Jan Tarnawa 4c, praca „Domek lęgowy lub hotel dla owadów”
Wyróżnienie - Julia Jasica 6a, praca „Pojemnik na kredki”
Wyróżnienie - Karolina Małysa 6c, praca „Wieszak na klucze”
Wyróżnienie - Antonina Śpiewak 6c, praca „Wielofunkcyjny pojemnik - organizer”
Prace wykonane pod kierunkiem nauczyciela Bożeny Pawlik

Komisja przyznała Naszej Szkole CERTYFIKAT "Szkoła z dobrą energią"
X
GRATULUJEMY SUKCESÓW!!!!
Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i ogromne zaangażowanie.

Koordynator akcji w szkole: Małgorzata Matusiak-Ordon


WIĘCEJ INFORMACJI na fb oraz stronie Bielsko-Biała - Miasto Dobrej Energii 

Finał konkursu „Szanuj energię, chroń klimat”
Teatr Polski w Bielsku-Białej Bielsko-Biała - https://fb.watch/6xjLS_l3G6/
Oficjalne wyniki tego konkursu: https://www.miastodobrejenergii.pl/wp-content/uploads/2021/06/Final-X-I-konkurs-SECK-2021.pdf

Grywalizacja 2021 - podsumowanie
Opinie organizatorów, nauczycieli i uczniów: https://fb.watch/6xjX-dnulC/