POD BIAŁO-CZERWONĄ

09-10-2020 14:01 OGŁOSZENIA

Zachęcamy mieszkańców Bielska-Białej do wzięcia udziału w akcji POD BIAŁO-CZERWONĄ!

W ramach projektu Kancelaria Premiera sfinansuje zakup masztów i flag dla gmin, których mieszkańcy przyłączą się do akcji.


Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 

Warunkiem realizacji projektu w danej gminie jest zebranie wymaganej liczby głosów poparcia mieszkańców gminy pod kandydaturą tej gminy. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać wyłącznie mieszkańcy. 


Link do oddawania głosów poparcia:

https://bialoczerwona.www.gov.pl/

 

Więcej informacji, regulamin projektu:
https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/pod-bialo-czerwona