Przejdź do treści Przejdź do menu

"Pewnego razu w Bielsku-Białej" - Uroczystość wręczenia nagród w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz

02-09-2022 18:22 KONKURSY OGŁOSZENIA

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie literackim "Pewnego razu w Bielsku-Białej", 2 września uczestniczyli  w uroczystości wręczenia nagród. Laureatów konkursu zaproszono do siedziby organizatora przedsięwzięcia - Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz. Nagrody wręczali przedstawiciele jury: Maciej Chmiel - dyrektor Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, Maryla Grzywa - polonistka oraz Przemysław Smyczek - naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Nagrodzeni uczniowie w kategorii dzieci 7-12 lat:

Filip Drąg klasa 6c – I miejsce 

Tomasz Handzlik klasa 6c – II miejsce

Dominik Kastura klasa 4d – wyróżnienie

Nagrodzeni uczniowie w kategorii młodzież 13-18 lat - wyróżnienie:

Maja Górecka – absolwentka szkoły

Hanna Hańska – klasa 8f 

Po uroczystości wręczenia nagród młodzi pisarze wraz z rodzicami obejrzeli widowisko muzyczne "Pewnego razu w Bielitz" prezentowane w ramach Dni Bielska-Białej. Jest to autorska produkcja Kubiszówki – wzruszająca opowieść o losach mieszkańców naszego miasta, której akcja toczy się w okresie międzywojennym.

                                                                                                                                                    M.Kusak