III OGÓLNOPOLSKI KONKURS INFORMATYCZNY „PIX PROGRAMMING CHALLENGE PL”

29-11-2020 8:19 KONKURSY OGŁOSZENIA SUKCESY

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży,

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Konkurs przeprowadzany jest za pośrednictwem aplikacji PixBlocks (aplikacja i konkurs są bezpłatne).

Uczestnicy konkursu rozwiązują zadania z zakresu programowania w trzech grupach wiekowych.

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów. Wszystkie etapy odbędą się zdalnie.

PRZEBIEG KONKURSU  https://pixchallenge.org/harmonogram/

• REJESTRACJA - 14 września godz. 9:00 - 29 listopada godz. 20:00
    Zgłoś swój udział w konkursie pobierz aplikację PixBlocks i utwórz w niej swoje konto.
    Następnie w aplikacji wypełnij formularz rejestracyjny do konkursu.
  • ĆWICZENIA PRZEDKONKURSOWE - 14 września godz. 9:00 - 22 listopada godz. 21:00
    Rozwiązujemy ćwiczenia przedkonkursowe tzw. „rozgrzewkę”, aby poćwiczyć przed konkursem.
  • ELIMINACJE - 23 listopada godz. 9:00 - 29 listopada godz. 21:00
    W czasie eliminacji w aplikacji PixBlocks udostępniony zostanie zestaw 20 zadań eliminacyjnych.
    Nie musisz się spieszyć! Zadania możesz rozwiązywać przez cały czas trwania tego etapu.
  • WYNIKI ELIMINACJI  - 30 listopada godz. 16:00
    Wyniki będą opublikowane na stronie pixchallenge.org. Wszyscy uczestnicy,
    którzy rozwiążą poprawnie minimum 75% zadań eliminacyjnych, dostają się do półfinału!
  • PÓŁFINAŁY -  5 grudnia godz. 9:00 - 14:00
    Każdy z uczestników, który poprawnie rozwiąże 75% zadań eliminacyjnych otrzyma zestaw zadań półfinałowych.
    Podczas tego etapu istotny będzie czas! Czas liczony będzie od 9:00 do momentu zakończenia rozwiązywania wszystkich zadań.
  • WYNIKI PÓŁFINAŁÓW - 7 grudnia godz. 16:00
    Wyniki będą opublikowane na stronie pixchallenge.org. 30  najlepszych uczestników z każdej grupy wiekowej dostaje się do finału
  • FINAŁY zdalnie - 12 grudnia godz. 9:00 - 14:00
    Podczas tego etapu istotny będzie czas - liczony od momentu udostępnienia zadań do momentu zakończenia rozwiązywania wszystkich zadań.

Pobierz plakat - zobacz pełną informację o konkursie
Podejmij wyzwanie, sprawdź się, weź udział w konkursie 😀

Jeśłi chcesz dołączyć na platformie PixBlocks do naszej szkoły napisz do nauczyciela-koordynatora konkursu
p. Bożeny Pawlik (udostępni Ci kod naszej szkoły).

NASZE SUKCESY W KONKURSIE
III MIĘDZYNARODOWY KONKURS PROGRAMISTYCZNY "PIX PROGRAMMING CHALLENGE PL" - XI/XII 2020 r.

ORGANIZATOR: EDU LAB SP.ZO.O. W WARSZAWIE ORAZ WYDZIAŁ MATEMATYKI I INFORMATYKI UNIWERSYTETU IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU
I ETAP - ELIMINACJE NA POZIOMIE SKILLED (2004-2008) - kwalifikacja do II ETAPU - PÓŁFINAŁÓW (od 15 pkt. - 20 pkt.)
Oliwia Grzempa 6e            – 19 pkt.
Klaudia Wieja 6c               – 19 pkt.
Zuzanna Kokot 7d             – 19 pkt.
Maja Wiewióra 7d             – 19 pkt.
Ewa Klenka 7d                  – 19 pkt
Karolina Gwiżdż 7d           – 19 pkt
Julia Zawadzka 8b             – 18 pkt
Julia Huczek 7f                  – 18 pkt
Katarzyna Hajduk 7d         – 17 pkt
Emilia Kwaśny 7c              – 16 pkt
Justyna Kocur 7a              – 16 pkt
Gratulujemy i życzymy powodzenia w Półfinałach.
Organizator konkursu w szkole: Bożena Pawlik

GALERIA DYPLOMÓW: https://sp1bielsko.pl/galeria/iii-ogolnopolski-konkurs-informatyczny-pix-programming-challenge-pl