Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ma w naszym kraju wieloletnią tradycję.
Został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy  Polskiej Izby Książki.

Książka, czytanie, pisarz, poeta – wielu te słowa wydają się okropnie nudne. Nic bardziej mylnego. Przecież kiedy otwieramy pierwszą stronę książki nie wiemy dokąd nas zaprowadzi – może to być wielka przygoda, przyjaźń,  magia, podróż życia.

W tym roku w pięknym czytaniu wzięli udział uczniowie klas VII i VIII, którzy z wielkim przejęciem przeczytali fragmenty ulubionych pozycji książkowych uczniom klas I-III.

Szkoła propaguje różne formy popularyzacji książki i czytelnictwa, głęboko wierząc, że pasję do czytania należy zaszczepiać od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć, koncentrację, poszerza horyzonty i po prostu daje radość. Jedną z nich jest organizacja Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Anna Kolber