OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są właśnie dzieci. Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych.

Dziękujemy Karolinie G., Julce K., Mai G., Natalii S., Ani L., Justynie K., Kornelii P., Natalii D., Zuzi R., Marysi S. oraz Mai W. za przeczytanie młodszym uczniom historyjek.
Czekamy na więcej!

[GALERIA]