Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Miejskie obchody Święta Niepodległości na Cmentarzu Wojska Polskiego

11 listopada Polska świętowała 105. rocznicę odzyskania niepodległości.

11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, odrodziło się niepodległe państwo polskie. Dzień ten obchodzony jest jako Narodowe Święto Niepodległości od 1989 roku.

Uczniowie klasy 8a reprezentowali naszą szkołę podczas miejskich obchodów Święta Niepodległości na Cmentarzu Wojska Polskiego. Wspólnie złożyliśmy hołd Polakom poległym za Ojczyznę - apel pamięci, odśpiewaliśmy hymn państwowy i "Rotę". Żołnierze 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego oddali salwę honorową.

Wraz z innymi delegacjami złożyliśmy znicz przy Pomniku Poległych w walce o wolność kraju.

                                                                                                                          I.Kuśnierz