Przejdź do treści Przejdź do menu

MIEJSKIE OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

05-05-2022 18:01

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczęły się od odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej. Przy akompaniamencie Bielskiej Orkiestry Dętej (formacji wojskowej) wciągnięto na maszt flagę państwową. Następnie wysłuchano okolicznościowych przemówień, obejrzano defiladę Kompanii Honorowej 18. Batalionu Powietrznodesantowego oraz złożono kwiaty przy Pomniku Konfederatów Barskich. 

O godz. 10.30 przedstawiciele władz, mundurowi, harcerze oraz wszyscy zebrani na Placu Ratuszowym udali się w kierunku Katedry św. Mikołaja, gdzie o godz. 11.00 rozpoczęła się msza święta w intencji Ojczyzny.

                                                                                                   Iwona Kuśnierz