Międzynarodowy Dzień Pisarza

21 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisarza. Przedstawiciele klas 8 spotkali się w bibliotece szkolnej, aby przystąpić do literackich potyczek. Celem konkursu było powtórzenie najważniejszych zagadnień egzaminacyjnych z zakresu nauki o literaturze.

Ósmoklasiści z dużym entuzjazmem rozwiązywali test literacki. Wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością literatury polskiej. Z łatwością rozpoznawali także podstawowe gatunki literackie i łączyli motywy/symbole z  bohaterami lektur szkolnych. Rywalizacja była zacięta!

Wyniki konkursu:

I miejsce - Maja Jackowska, Julia Prochownik (kl.8d)
II miejsce - Pola Pinczewska, Nikola Oleszkiewicz (kl.8b)
III miejsce - Karolina Małysa, Julia Zaporowska (kl.8c)