Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego - Wyniki konkursu

25-04-2022 19:14

W tym roku szkolnym dwunastu uczniów z klas 7-8 wzięło udział w XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkurs Historycznego "Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia".

Oprócz ogromnej wiedzy z zakresu historii Polski konkurs wymagał także znajomości zagadnień z dziedziny uzbrojenia, budowli obronnych, symboliki wojskowej,  malarstwa batalistycznego, literatury oraz muzyki i filmu historycznego.

Do etapu rejonowego, który został rozegrany 12 stycznia 2022 r. w XV LO w Katowicach, zakwalifikowali się następujący uczniowie: Dominika Kowalik kl. 8f, Łukasz Ordon kl. 8a, Maciej Kajdański kl. 8e, Pysz Grzegorz kl. 8d, Dominik Pełka kl. 8d.

Etap wojewódzki - 18 marca 2022 r. XV LO w Katowicach: Dominik Pełka - laureat konkursu, Grzegorz Pysz - laureat konkursu.

Do etapu centralnego zakwalifikował się Dominik Pełka. W etapie centralnym, który zostanie rozegrany od 9 do 11 czerwca 2022 r. w Warszawie, weźmie udział 70 uczniów z całej Polski.

Serdeczne gratulacje dla laureatów konkursu!

J.Góra