Kulinarne przygody klasy 2b - warsztaty zdrowego odżywiania

21-10-2024 17:50 Laboratoria Przyszłości

15 października w szkolnej pracowni kulinarnej odbyły się wyjątkowe warsztaty kulinarne. Uczniowie klasy 2b mieli okazję poznać tajniki zdrowego odżywiania, a to wszystko poprzez praktyczne działanie.

Co się działo na warsztatach?
Dzieci własnoręcznie przygotowywały pyszne i zdrowe sałatki z autorskich przepisów, ponadto poznały zasady prawidłowego komponowania posiłków oraz dowiedziały się, jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców. Mali kucharze z entuzjazmem mieszali, kroili i dekorowali swoje kulinarne dzieła. Warsztaty nie tylko dostarczyły cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia, ale także okazały się świetną zabawą.

Cieszymy się, że możemy wspierać naszych uczniów w rozwijaniu dobrych nawyków żywieniowych. Praktyczne lekcje to świetny sposób na promowanie zdrowego odżywiania wśród najmłodszych. Nie możemy się już doczekać kolejnych kulinarnych przygód w naszej szkolnej kuchni!

Podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

A.Treszczyńska-Rodak