Konferencja „Młodzi na rynku pracy”

15-03-2023 16:22 Zwolnieni z Teorii

13 marca klasy 7a i 7b wzięły udział w konferencji „Młodzi na rynku pracy”, która odbyła się w budynku Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Wybór szkoły średniej, decyzja o kierunku studiów, zdobywanie doświadczenia zawodowego czy skuteczne szukanie pracy to wyzwania, przed którymi stają młodzi ludzie. Wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta Bielska-Białej uczniowie podjęli dyskusję o przyszłości, trudnych wyborach, pracy i edukacji.

Uczestnikom wydarzenia, po wspólnym powitaniu połączonym z prezentacją uczelni, zaproponowano odrębne panele tematyczne poświęcone zagadnieniom związanym z wyborem dalszej ścieżki kształcenia, pracy i zawodu.

Uczniowie szkół podstawowych poznali przygotowany specjalnie dla nich projekt ułatwiający wybór szkoły średniej i wysłuchali prelekcji dotyczącej praw ucznia.

Inicjatorem wydarzenia była Młodzieżowa Rada Miasta Bielska-Białej, która zaprosiła do współpracy Interdyscyplinarne Koło Naukowe "Little psycho-logist", działające przy Katedrze Polonistyki na Wydziale Humanistyczno-Społecznym.

Partnerami konferencji byli m.in. projekt „Pewne Wybory” realizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii", a także Biuro Karier ATH i Stowarzyszenie „Umarłe Statuty”. W organizację włączył się również Wydział Edukacji i Sportu UM BB.