Język polski dla obcokrajowców w praktyce - zajęcia w szkolnej pracowni kulinarnej

13-03-2023 17:25 Laboratoria Przyszłości

W ramach zajęć dodatkowych z języka polskiego grupa uczniów z Ukrainy dwukrotnie wybrała się do szkolnej pracowni kulinarnej. Podczas zajęć praktycznych uczniowie poznali słownictwo związane ze sprzętem kuchennym, doskonalili umiejętność wykorzystywania i tłumaczenia przepisów, a także odmierzali i ważyli poszczególne składniki. Pod okiem nauczyciela przygotowano ciasto czekoladowe oraz keks waniliowy. Wszyscy uczniowie nie tylko chętnie dzielili się umiejętnościami kulinarnymi, ale i z wielkim apetytem pałaszowali słodkie wypieki!

Podczas oczekiwania na wypieczenie słodkości uczennice z klasy VIIId wytłumaczyły młodszym koleżankom i kolegom zasady gry karcianej UNO. Celem zajęć było nawiązywanie i budowanie pozytywnych relacji międzykulturowych oraz kształtowanie postawy otwartości i szacunku wobec innych narodowości i kultur.

Podczas warsztatów wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości