Przejdź do treści Przejdź do menu

JESIENNA SZKOŁA PROFILAKTYKI

26-11-2021 13:35

Jesienna działalność pedagogów szkolnych obejmowała różnego rodzaju aktywności w zakresie profilaktyki i wychowania. Wszystko po to, aby nasi uczniowie czuli się bezpiecznie w szkole i poza nią oraz byli wyposażeni w odpowiednie umiejętności radzenia sobie z zagrożeniami współczesnego świata. Dbając o atrakcyjność naszych propozycji zaprosiliśmy do współpracy również specjalistów spoza szkoły - policjantów, psychologów, profilaktyków.

Zadania podjęte w  trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów: debaty w klasach I-VIII na temat poszanowania mienia (pedagodzy szkolni); spotkania z policjantem dotyczące odpowiedzialności karnej (klasy VI–VIII); warsztaty profilaktyczne dla klas IV-VI na temat profilaktyki przemocy oraz innych zagrożeń związanych z Internetem (zajęcia realizowane ze środków Urzędu Miasta); warsztaty dla wybranych klas starszych na temat środków psychoaktywnych; warsztaty na temat uzależnień (klasy VII-VIII); zajęcia z pedagogami szkolnymi na temat depresji, zaburzeń odżywiania, sposobów radzenia sobie z agresją, integracji, tolerancji wobec osób niepełnosprawnych, motywacji i koncentracji, dbałości o zdrowie i higienę (klasy I-VIII).

Pragniemy podkreślić, że część naszych działań jest jeszcze w trakcie realizacji. W razie pytań zachęcamy do korespondencji i zapraszamy kontaktu. Bierzemy pod uwagę sugestie zarówno naszych uczniów jak i rodziców.

Wszystkim specjalistom, którzy wsparli nas w działalności profilaktyczno-wychowawczej serdecznie dziękujemy.

                                                                                                              Barbara Szkurłat, Joanna Wojtuś