Gwiazdka w "Jedynce"

11-12-2023 17:59

Zgodnie z naszą szkolną tradycją 8 grudnia świętowaliśmy kolejną już "Gwiazdkę w Jedynce". W tym roku impreza rozpoczęła się od wystawienia świątecznej inscenizacji do pastorałki "Szczedryk" autorstwa ukraińskiego kompozytora Mykoła Łeontowycza. Występ uczennic klasy 8b (muzyka, stroje, taniec oraz gra świateł) wprowadził nas w refleksyjny nastrój. Ponadto o piękną i magiczną atmosferę zadbali także i nauczyciele naszej szkoły, którzy wspólnie odśpiewali świąteczną piosenkę Piotra Rubika "Biały śnieg i Ty"

Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Monika Wisła, która złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia i przypomniała, co w życiu człowieka jest ważne i najważniejsze. Następnie, po uroczystym przecięciu czerwonej wstęgi, w symboliczny sposób rozpoczęliśmy coroczny kiermasz.

Na stoiskach można było zakupić własnoręcznie przygotowane ozdoby, choinki, stroiki czy bombki. Zorganizowano także świąteczną kawiarenkę z ciastem, babeczkami i piernikami. Uczestnicy kiermaszu, przechadzając się między stoiskami, z wielkim apetytem pałaszowali krokiety, pili barszcz czy też owocowo-cynamonowy "grzaniec katechety".

W ten niezwykły piątkowy wieczór korytarz naszej szkoły, jak co roku, wypełnił się dźwiękami świątecznej muzyki i radosnych głosów naszych gości. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Uczestnikom tego wydarzenia! Szczególne podziękowania składamy przede wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom zaangażowanym w przygotowanie tej przedświątecznej imprezy!