#EU CODE WEEK 2021 - 9 EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA - PODSUMOWANIE AKCJI W SP1

EU Code Week, Europejski Tydzień Kodowania, to  największe programistyczne wydarzenie, w ramach którego po raz 9. organizowane były społeczne wydarzenia promujące naukę programowania i rozwijanie umiejętności cyfrowych w każdym wieku w tym roku w dniach 9-24 października 2021 r. Wzięły w niej udział państwa europejskie (i nie tylko!), które uczestniczyły w przyjacielskiej rywalizacji o zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń związanych z nauką programowania.

Podsumowanie akcji #EUCodeWeek2021 w Europie
Ogólne wyniki współzawodnictwa w Tygodniu Kodowania - Polska zajęła V miejsce
Mapa zarejestrowanych aktywności w Code Week 2021 https://codeweek.eu/

Podsumowanie akcji w Szkole Podstawowej nr 1 w Bielsku-Białej

Nasza szkoła podjęła wyzwanie i wzięła udział w CODE WEEK 2021 w dniach 11-22 X 2021 r. pod hasłem: "Kodujemy, programujemy i rozwijamy kompetencje cyfrowe". W ciągu dwóch tygodni zorganizowaliśmy wiele wydarzeń związanych z kodowaniem i programowaniem, rozwiązywaliśmy zagadki, rozwijaliśmy umiejętności twórczego myślenia, a przy okazji dobrze się bawiliśmy. W akcję kodowania włączyło się 15 nauczycieli, którzy zorganizowali zajęcia z kodowania w 20 klasach podczas różnych lekcji, zajęć pozalekcyjnych i świetlicowych.
     Udział w Tygodniu Kodowania realizowaliśmy w postaci "kodowania na ekranie" z komputerami oraz "kodowania na dywanie" bez komputerów. W ramach kodowania na ekranie na lekcjach informatyki oraz edukacji informatycznej, uczniowie rozwiązywali zagadki logiczne, uczyli się programowania w Scratchu, kodowali roboty Ozobot i programowali roboty mBot. Kodowanie na dywanie to zajęcia związane z rozwiązywaniem łamigłówek logicznych, utrwalaniem wiadomości i umiejętności, gry i zabawy edukacyjne, np. zabawy na "planszówkach" i matach edukacyjnych, szyfrowanie i odczytywanie zakodowanych obrazów na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej, j. polskiego, matematyki, techniki, zajęciach z wychowawcą, kołach przedmiotowych, zajęciach w świetlicy oraz różnych zajęciach pozalekcyjnych. Uczestnicy zajęć świetlicowych ponadto wzięli udział w zajęciach z robotyki, uczyli się kodować Ozoboty, czyli wyznaczać trasy robotów po odczytaniu zakodowanych kolorami ich ruchów oraz zdalnie sterować robotami mBot. Wszystkie zajęcia bardzo podobały się uczniom w różnym wieku, o czym świadczą dołączone do galerii zdjęcia i filmiki. Po zakończeniu akcji otrzymaliśmy certyfikat udziału naszej szkoły w EU Code Week 2021.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za udział w akcji #EU Code Week 2021
i zapraszamy do obejrzenia galerii z naszych działań.

SZKOLNA GALERIA SP1 👨‍💻‍💻👍 #CODE WEEK'21 (12-22 X 2021 R.) 👨‍💻‍💻

WIĘCEJ ZDJĘĆ ORAZ FILMIKI W GALERII GOOGLE  https://photos.app.goo.gl/DeP6L1WoXT9emC3f7