Dzień Regionalnyw kl.1-3

19-02-2024 17:14

12 lutego nasza szkoła została ożywiona niezwykłymi dźwiękami tradycyjnych instrumentów pasterskich oraz barwnymi warsztatami rękodzielniczymi.

Koncert oraz warsztaty, które odbyły się w ramach Dnia Regionalnego, okazały się niezapomnianym przeżyciem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

W trakcie audycji muzycznej uczestnicy mieli okazję wsłuchać się w melodie piszczałek, fujarek, dwojnic, fletów, multanek, rogów, trombit i okaryn, które od wieków towarzyszą pasterskiej kulturze góralskiej. Całość wydarzenia uzupełniona została przyśpiewkami pasterskimi, które wspaniale wprowadziły nas w atmosferę górskich tradycji. Dodatkowo otoczenie dzwonków nadawało wyjątkowego klimatu całemu koncertowi.

Uczniowie wzięli również udział w tradycyjnych warsztatach rękodzielniczych. Pod opieką pani Marty Ignatowicz z Koziej Zagrody dzieci stworzyły "Pomponowe zwierzaczki".

W trakcie warsztatów kreatywność naszych uczniów rozkwitała, powstały unikatowe dzieła, które stały się pamiątkami z tego wyjątkowego dnia.

Wydarzenie to połączyło muzykę, tradycję i kreatywność, dając uczestnikom niezapomniane doświadczenia.

A.Treszczyńska-Rodak