Przejdź do treści Przejdź do menu

8 EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA 10-25 X 2020 R. TAKŻE W NASZEJ SZKOLEObejrzyj i dołącz do #CodeWeek2020  https://www.youtube.com/watch?v=UJO1IfWsndI&feature=emb_logo

EU CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której po raz ósmy w całej Europie organizowane są wydarzenia promujące naukę programowania i rozwijanie kompetencji cyfrowych. Biorą w niej udział państwa europejskie (i nie tylko!), które uczestniczą w przyjacielskiej rywalizacji o zorganizowanie jak największej liczby takich wydarzeń. W tym roku wydarzenia EU CodeWeek będą się odbywać w dniach 10-25 października (16 dni). Polska jest jednym z jej liderów (zajęła II miejsce w 2019 r. w przeliczeniu na liczbę ludności).

Tydzień Edukacji Europejskiej to świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, grafiką komputerową, czy robotyką. Każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania, może uczestniczyć w tej akcji. Spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj: codeweek.eu/addMoże to być lekcja, warsztaty czy spotkanie ze znajomymi, podczas którego rozwiązujemy zagadki logiczne czy dyskutujemy o nowych technologiach. Liczy się zapał i dobre chęci.


11-24 października 2020 r. -> Webinary (szkolenia online) z Klubem Młodego Programisty (przez 16 dni), prowadzone przez profesjonalnych trenerów programowania!
Harmonogram na stronie Klubu Młodego Programisty.
/Udział we wszystkich przygotowanych przez nas wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji!/
Z pewnością każdy - bez względu na wiek i poziom zaawansowania - znajdzie tu coś dla siebie


Nasza szkoła bierze udział w CODEWEEK-2020 pod hasłem "Kodowanie rozwija kreatywność i uczy logicznego myślenia"


Propozycje do wykorzystania na lekcjach i różnych zajęciach:

Pomysły na kodowanie bez komputerów, czyli na tzw. "kodowanie na dywanie":i zabawy okołoprogramistyczne:
zajęcia z robotami (Ozobot) i EmBot, zabawy na EDUMACIE, układanie kubków, gra w domino, warcaby, szachy, "Sudoku", zaszyfrowane słowa, labirynty, krzyżówki, puzzle, gra w "kółko i krzyżyk" lub "statki", łamigłówki logiczne, quizy, rebusy, wykreślanki, zagadki, projektowanie plansz do gier, a potem granie w te gry, turniej gier planszowych, zakodowane gry terenowe, dyskusja o bezpieczeństwie w sieci, konkursy wiedzy i plastyczne, zakodowanie obrazków na kratownicach (papier w kratkę), wybijanie rytmów na muzyce i zajęciach ruchowych, zajęcia sportowe z zakodowaną sekwencją ruchów np. pajacyki, taniec robotów itp. (przykłady muzyczek do ćwiczeń i rytmicznych kodowanek http://www.codeweek.it/ode-to-code/
).

Pomocne materiały: http://koduj.gov.pl/scenariusze-zajec/ 

Bądź na bieżąco! https://www.facebook.com/CodeWeekPL/

[NASZA GALERIA CODE WEEK - 2020]