CODE WEEK 2023

06-11-2023 16:56

Nasza szkoła podjęła wyzwanie i wzięła udział w CODE WEEK 2023W ciągu dwóch tygodni zorganizowaliśmy wiele wydarzeń związanych z kodowaniem i programowaniem, rozwiązywaliśmy zagadki, rozwijaliśmy umiejętności twórczego myślenia. Były to zajęcia "kodowania na ekranie" z komputerami oraz "kodowania na dywanie" bez komputerów.

W ramach kodowania na ekranie na lekcjach informatyki oraz edukacji informatycznej, uczniowie rozwiązywali zagadki logiczne, uczyli się programowania w Scratchu, Code.org i kodowania robotów Ozobotów. Kodowanie bez komputerów odbyło się na zajęciach świetlicowych - zaszyfrowane obrazki  i  boksy na lekcjach matematyki.

Po zakończeniu akcji nauczyciele biorący udział otrzymali certyfikaty udziału naszej szkoły w EU Code Week 2023.

U.Wajda