X EDYCJA CODE WEEK - EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA - BIERZEMY UDZIAŁ

CodeWeek 2022 to jubileuszowa, 10. edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania, potrwa od 8 do 23 października.
Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Może się w nią włączyć każdy, kto chce rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z kodowaniem – CodeWeek jest dla wszystkich.
Akcja promuje kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy przy programowaniu, a także innych działaniach związanych z technologią. Kodowanie i programowanie to jedne z najważniejszych kompetencji, które otwierają przed dziećmi i uczniami nowe możliwości. Do nauki kodowania, można wykorzystać zasoby  https://codeweek.eu.
W CodeWeek 2021 Polska zajęła trzecie miejsce – zgłoszono aż 15 000 inicjatyw. Razem mamy szansę poprawić ten wynik i co najważniejsze przekonać się, że warto próbować swoich sił w kodowaniu i programowaniu. Mogą to być wszelkie działania związane z programowaniem, logicznym myśleniem czy umiejętnościami cyfrowymi. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, grafiką komputerową czy robotyką. Do dzieła!
Więcej inspiracji na stronie codeweek.eu i oraz koduj.gov.pl
Wydarzenia kodowania rejestrujemy na codeweek.eu/add, bo tylko zarejestrowane biorą udział w europejskim wyścigu o zwycięstwo. Po zarejestrowaniu wydarzenie pojawi się na mapie CodeWeek i w rankingu europejskich inicjatyw. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu!

Podsumowanie akcji #EUCodeWeek2021w Europie
Ogólne wyniki współzawodnictwa w Tygodniu Kodowania - Polska zajęła III miejsce
Mapa zarejestrowanych aktywności w Code Week 2022 https://codeweek.eu/

Podsumowanie akcji w Szkole Podstawowej nr 1 w Bielsku-Białej
Nasza szkoła podjęła wyzwanie i wzięła udział w CODE WEEK 2022  pod hasłem "Kodujemy, programujemy, rozwijamy logiczne myślenie". W ciągu dwóch tygodni zorganizowaliśmy wiele wydarzeń związanych z kodowaniem i programowaniem, rozwiązywaliśmy zagadki, rozwijaliśmy umiejętności twórczego myślenia. Były to zajęcia "kodowania na ekranie" z komputerami oraz "kodowania na dywanie" bez komputerów. W ramach kodowania na ekranie na lekcjach informatyki oraz edukacji informatycznej, uczniowie rozwiązywali zagadki logiczne, uczyli się programowania w Scratchu i Pythonie. Na zajęciach koła informatycznego kodowali roboty Ozobot i programowali roboty mBot. Po zakończeniu akcji otrzymaliśmy certyfikat udziału naszej szkoły w EU Code Week 2022.

Koordynator akcji w szkole: Bożena Pawlik