Przejdź do treści Przejdź do menu

Budowa Układu Słonecznego - Eksperyment

21-11-2022 17:25 Laboratoria Przyszłości

Podczas listopadowych lekcji geografii uczniowie klas szóstych poznawali budowę Układu Słonecznego. W czasie zajęć wykorzystano urządzenie zasilane energią słoneczną zakupione w ramach projekty Laboratoria Przyszłości. Z uwagi na duże zachmurzenie rolę Słońca w tym eksperymencie przyjęła zwykła żarówka. Dzięki emitowanemu światłu (słonecznemu) uczniowie mieli okazję zaobserwować w jaki sposób zachodzi zamiana energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną, czego dowodem było uruchomienie sygnału dźwiękowego i zaświecenie się lampki. Eksperyment potwierdził fundamentalne znaczenie Słońca dla życia na Ziemi.

                                                                                                                                      M.Kusak

#LaboratoriaPrzyszłości