Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Budowa Układu Słonecznego - Eksperyment

21-11-2022 17:25 Laboratoria Przyszłości

Podczas listopadowych lekcji geografii uczniowie klas szóstych poznawali budowę Układu Słonecznego. W czasie zajęć wykorzystano urządzenie zasilane energią słoneczną zakupione w ramach projekty Laboratoria Przyszłości. Z uwagi na duże zachmurzenie rolę Słońca w tym eksperymencie przyjęła zwykła żarówka. Dzięki emitowanemu światłu (słonecznemu) uczniowie mieli okazję zaobserwować w jaki sposób zachodzi zamiana energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną, czego dowodem było uruchomienie sygnału dźwiękowego i zaświecenie się lampki. Eksperyment potwierdził fundamentalne znaczenie Słońca dla życia na Ziemi.

                                                                                                                                      M.Kusak

#LaboratoriaPrzyszłości