Przejdź do treści Przejdź do menu

Bądź i Ty bezpieczny

23-11-2022 17:33

23 listopada 2022 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w imprezie edukacyjnej "Bądź i Ty bezpieczny" przygotowanej  przez Komendę Miejską Policji oraz Fundację na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, która odbyła się w Zespole Szkół Samochodowych.

W programie przewidziano:

  1. Pokaz filmu SZNUPEK RADZI pt.: „Jak być bezpiecznym?”
  2. Inscenizację teatralną o tematyce „Bezpieczna droga do szkoły”.
  3. Pogadanka dotycząca skutków postawania wypadków drogowych.
  4. Policjant uczy –pogadanka na temat działania odblasków.
  5. Pokaz odzieży z elementami odblaskowymi przygotowany przez Bielskie Centrum Edukacji oraz uczniów Bielskiej Szkoły Przemysłowej.
  6. Zabawy i konkursy z nagrodami z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Głównym celem akcji jest promowanie elementów odblaskowych, a przez to podniesienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza dzieci. Uczniowie oglądali przedstawienie teatralne, które poruszało kwestię  bezpiecznej drogi do szkoły, zobaczyli pokaz odzieży z elementami odblaskowymi, a także uczestniczyli w zabawach i konkursach. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało elementy odblaskowe, książeczkę edukacyjną  "Bądź bezpieczny na drodze" oraz słodką niespodziankę. 

                                                                             Barbara Golda, Anna Kwiatek, Maria Bartków