Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

AUSTRIA-LAND, czyli wędrówka po landach

19-03-2021 11:11 KONKURSY SUKCESY

18 marca 2021 r. odbyła się kolejna - 3 stacja projektu: Austria-Land, czyli wędrówka po landach. Edycja III: Miasta.

Stacja w Bielsku-Białej poświęcona była austriackiemu miastu – Graz. W warsztatach online, które przygotowała p. Iwona Chmielewska z ZSO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej, wzięło udział 8 szkół z województwa śląskiego (od Mikołowa i Libiąża aż po Cieszyn).

Ania Stańco, Ewa Klenka i Amelia Korzonkiewicz odniosły sukces w międzyszkolnej rywalizacji! Uczennice naszej szkoły wezmą udział w czerwcowym finale projektu, który będzie dotyczył stolicy Austrii! 

Projekt organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Katowice przy współpracy   z Ambasadą Austrii w Warszawie, Urzędem Miasta Bielsko-Biała i Instytutem Austriackim. W zeszłym roku konkurs otrzymał Honorowy Patronat Marszałka Województwa Śląskiego. Co roku projekt jest wpisywany na listę konkursów kuratoryjnych. W finał projektu angażuje się Konsul Honorowy Republiki Austrii Pan Mirosław Bienioszek.

Małgorzata Laszczak