„AKTYWNI BŁĘKITNI - SZKOŁA PRZYJAZNA WODZIE”

04-03-2021 20:44 AKCJE SZKOLNE OGŁOSZENIA

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte przystąpiła do programu „AKTYWNI BŁĘKITNI - Szkoła Przyjazna Wodzie”. Organizatorem programu jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

„Aktywni Błękitni” to kompleksowy projekt promujący działania na rzecz edukacji o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, ochronie przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, bezpiecznym wypoczynku  nad wodą. Jego celem jest stworzenie sieci szkół, które systematycznie i planowo będą edukowały w zakresie dbałości o wodę oraz budowały poprawne nawyki bezpiecznego korzystania z zasobów wodnych i rekreacji wodnej. Uczniowie nie tylko dowiedzą się jak oszczędzać wodę i dbać o jej jakość, ale także zapoznają się z jednymi z najdotkliwszych zjawisk naturalnych, jakimi są powódź i susza.

W ramach działań podjętych w celu realizacji projektu planujemy w naszej szkole:
- lekcje dotyczące szerokopojętej tematyki wodnej,
- konkursy dla klas 6, 7, 8 - nagrody funduje organizator projektu,
- zajęcia terenowe nad rzeką, zwiedzanie obiektów hydrologicznych,
- zajęcia z udziałem osób zaproszonych (we współpracy z Organizatorem),
- akcję informacyjną z wykorzystaniem mobidziennika, wystaw, gazetki szkolnej JEDYNKA.

Na formę realizacji projektu będzie miała wpływ sytuacja epidemiczna.

Koordynator akcji w szkole - nauczyciel biologii Małgorzata Korzus