15-16 CZERWCA - EKOLOGICZNA AKCJA ”BEZ PSZCZÓŁ NIE MA NIC, RATUJMY JE BY ŻYĆ”

23-06-2021 19:18 AKCJE SZKOLNE KONKURSY

W dniach 15-16 czerwca w naszej szkole odbyła się akcja ekologiczna "Bez pszczół nie ma nic, ratujmy je by żyć". W tych dniach nasza szkoła oraz uczniowie przystrojeni w barwy pszczele, poznawali życie pszczół ich sekrety i obyczaje. W ramach akcji na głównym korytarzu można było obejrzeć sprzęt i akcesoria pszczelarskie. Przygotowana również została gazetka, która zawierała informacje dotyczące życia pszczół i znaczenia pszczół w przyrodzie. Jeżeli ktoś miał chwilkę mógł również obejrzeć film o pszczołach, który emitowany był na  monitorze na głównym korytarzu.

W ramach akcji odbyły się następujące konkursy:

Konkurs "Najfajniejsza maseczka z elementem pszczelim"
- Marysia Labuda 3a
Miejsce II - Patrycja Wiewióra 8c
Miejsce III - Mikołaj Mach 3b
Wyróżnienie - Wojciech Żabiński 3b
Prace można było podziwiać na wystawie w holu szkoły.
Konkurs "Najciekawsze przebranie w stylu pszczelim"
- Laura Dobrzyńska 2b
Miejsce II - Szymon Korzeniowski 3c
Miejsce III - Karina Andrzejak 1a
Wyróżnienia: Lena Ryczko 1b, Szarek Karolina 1b, Nikola Franczak 2a

Konkurs "Sposób na nudę - pszczela gra planszowa"
- Łucja Sroka 1a
Miejsce II - klasa 4b
Miejsce III - Alan Jackowski 1a

Konkurs "Najciekawsza metamorfoza klasy" - klasy 1-3
Wyróżnione klasy: 2a, 2b, 3b, 3c, 1a, 1b

Konkurs "Najciekawsza metamorfoza klasy" - klasy 4-8
Wyróżnione klasy: 6a, 4b, 5a

GRATULUJEMY!!!!!

Wszyscy uczniowie baaaaardzooooo zaangażowali się w udział w akcji i za to serdecznie dziękujemy.
Dzięki hojności Rady Rodziców uczniowie zostali obdarowanie fajnymi nagrodami.
Dziękujemy również wszystkim Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizację akcji.

Organizator akcji w szkole: Małgorzata Matusiak-Ordon

GALERIA SZKOLNA: