7-13 XII 2020 R. - GLOBALNY TYDZIEŃ EDUKACJI INFORMATYCZNEJ

06-12-2020 19:07 AKCJE SZKOLNE

Świętujemy! Największy wyścig programistyczny w Europie – CodeWeek 2020 – wygrali Polacy.
W sumie w naszym kraju zorganizowano ponad 20,5 tysiąca wydarzeń związanych z programowaniem.

Wspominamy nasz tegoroczny wielki sukces i kontynuujemy naukę programowania, by podnosić swoje kompetencje cyfrowe! 7 grudnia rusza Globalny Tydzień Edukacji Informatycznej. Computer Science Education Week jest obchodzony już od 2009 r. w tygodniu urodzin amerykańskiej pionierki informatyki Grace Hopper (9 XII 1906 r.).
W ramach CSEdWeek co roku organizowana jest Godzina Kodowania, mająca na celu zwrócenie uwagi na potrzebę podnoszenia poziomu edukacji informatycznej na wszystkich poziomach i podkreślenie kluczowej roli informatyki we wszystkich zawodach.

W trakcie Godziny Kodowania (Hour of Code) firma Microsoft wraz z Code.org będzie uczyć programowania dzieci i młodzież z całego świata. Poprzednia edycja tego wydarzenia zgromadziła 46 mln osób na całym świecie – w tym roku organizatorzy chcą zainspirować do nauki kodowania 100 milionów uczniów.

Godzina Kodowania to czas, w którym będziecie mieli okazję wziąć udział w wielu interesujących aktywnościach online. Przygotowuje ją Code.org - na portalu której znajdziecie bazę bezpłatnych kursów dla różnych grup wiekowych, dotyczących nauki programowania. Strona ma polską wersję językową! Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych, interaktywnych zajęć online. Sprawdźcie sami!

Tegoroczne hasło Godziny kodowania to „CodeByte”

Więcej informacji o tegorocznych wydarzeniach i Godzinie Kodowania znajdziecie na stronach code.org, hourofcode.com, a także na blogu prof. Macieja M. Sysło mmsyslo.pl.

Oto różne pomysły na naukę kodowania i programowana do wykorzystania na lekcjach online:

Zachęcamy wszystkich uczniów do interaktywnej nauki i zabawy w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej.