22 KWIETNIA "DZIEŃ ZIEMI", W NASZEJ SZKOLE POD HASŁEM "CHROŃ KLIMAT I WODĘ"

W roku szkolnym 2020/2021 obchody "Dnia Ziemi" realizujemy w naszej szkole pod hasłem: "Chroń klimat i wodę" w ciągu całego miesiąca, a niektóre przedsięwzięcia jak udział w XI konkursie ekologicznym dla szkół i przedszkoli „Szanuj energię, chroń klimat” - edycja 2021 przygotowanym we współpracy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej z Partnerami, potrwa do maja.

🌏🌳🌿☘🥦🌞🌻🌄🌅🍀🌼🌲🌞🌏🌳🥦🌞🌻🌄🌅🍀🌞🌼🌲🌏🌳🌿🌏🥦🌞🌻🌄🌅🍀🌞🌼🌳🥦🌞

Program naszych działań w ramach obchodów DNIA ZIEMI-2021 pod hasłem: "Chroń klimat i wodę"

🌞 Uczniowie klas I-III będą pisali wiersze dotyczące roli wody w życiu ludzi i w przyrodzie oraz wykonają prace plastyczne o tej tematyce. Jeśli będzie to możliwe zorganizujemy wystawę prac na korytarzu głównym w szkole.
Koordynatorem tej części akcji jest p. Monika Bartula.

🌳 Uczniowie klas I-VIII uczestniczą w XI konkursie ekologicznym dla szkół i przedszkoli przygotowanym we współpracy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej z Partnerami „Szanuj energię, chroń klimat” - edycja 2021:
  (Program tej akcji: https://www.miastodobrejenergii.pl/wp-content/uploads/2021/03/Bielsko-Biala-BBCK-2021.pdf)
💻 Klasy I-VIII biorą udział w międzyszkolnej GRYWALIZACJI na platformie edukacyjnej Ekobielszczanin.pl.
💡 W klasach IV-VI odbędzie się konkurs techniczny: "Bogactwo odpadów, czyli zbuduj coś z niczego chroniąc wspólne środowisko w naszym mieście",
🎨 W klasach VII-VIII uczniowie wykonają komiks konkursowy pod hasłem: „Moje miasto w ZGOdzie ze środowiskiem”.
Koordynatorem tej części programu jest p. Małgorzata Matusiak-Ordon.

🌏 W klasach IV-VIII realizowane są także inne działania ekologiczne (lekcje, konkursy, przedstawienie, wystawy) zaplanowane w ramach realizacji programu "Aktywni Błękitni".
Za tą część obchodów Dnia Ziemi odpowiada p. Małgorzata Korzus

Ze względu na wprowadzone nauczanie zdalne realizacja odbywa się online.

Koordynator całej akcji "DZIEŃ ZIEMI -2021" p. Małgorzata Korzus

🌏🌳🌿☘🥦🌞🌻🌄🌅🍀🌼🌲🌞🌏🌳🥦🌞🌻🌄🌅🍀🌞🌼🌲🌏🌳🌿🌏🥦🌞🌻🌄🌅🍀🌞🌼🌳🥦🌞