Przejdź do treści Przejdź do menu

Akcja informacyjno-edukacyjna "Wirusoochrona"

Na przełomie września i października uczniowie klas I-III brali udział w kolejnej edycji wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej ,,Wirusoochrona"Akcja zakończyła się dnia 15.10.br., w którym obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk.

Głównym celem programu była promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci i ich rodziców oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i wirusa grypy). 

Nasi uczniowie wraz z wychowawcami chętnie i z zaangażowaniem wzięli udział w akcji. W klasach przygotowane zostały gazetki o w/w tematyce, odbyły się lekcje podczas których przypomniano o prawidłowym i częstym myciu rąk (ćwiczenia praktyczne), noszeniu maseczki, utrzymywaniu dystansu społecznego, zdrowym odżywianiu, uprawianiu sportu. Podczas zajęć najmłodsi oglądali filmy edukacyjne, rozwiązywali zagadki, krzyżówki, układali rymowanki na temat zdrowia, brali udział w konkursie plastycznym ,,Moja kolorowa maseczka", uczyli  się piosenki pt. "Przegoń wirusa". Klasa 1b przygotowała przedstawienie profilaktyczne "Walka z mikrobami". 

O trwającej akcji zostali poinformowani rodzice uczniów, którzy wspierali swoje dzieci w podjętych działaniach.

                                                                                                       Koordynator szkolny
                                                                                                                       
Ewa Sadowska

FOTORELACJA