Zdalna edukacja w usłudze Office 365

Konfiguracja

Czy Twoja szkoła używa już usługi Office 365? Świetnie! Jeśli nie, uczniowie i nauczyciele z uprawnionych instytucji mogą utworzyć konto w usłudze Office 365 Education bezpłatnie.

• Pracuj w trybie online na dowolnym urządzeniu lub w dowolnej przeglądarce internetowej.
  • Uzyskaj dostęp do zaawansowanych aplikacji zwiększających wydajność i edukacyjnych w witrynie com, w tym Word, Excel, PowerPoint, OneNote i Microsoft Teams.
  • Bądź w kontakcie ze społecznością szkoły
  • Zawsze korzystaj z najnowszej wersji.

Rozpocznij bezpłatnie pracę z pakietem Office 365 | Zaloguj się

Planuj lekcje i pracuj w zespole z dowolnego miejsca

W witrynie Office.com możesz utworzyć i uzyskać dostęp do wszystkich swoich plików w jednym miejscu za pomocą chmury. Udostępniaj pliki w razie potrzeby bez gubienia się w łańcuchach poczty e-mail lub współpracuj w tym samym czasie. W ten sposób możesz pozostawać w kontakcie z innymi nauczycielami w swojej szkole i wiedzieć, że wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się na kopii zapasowej i jest dostępne niezależnie od tego, czy jesteś w klasie, czy też nie.

• Uruchom aplikację z witryny com, aby rozpocząć pracę i automatycznie zapisać w usłudze OneDrive. Twoja praca jest prywatna, dopóki jej nie udostępnisz.
  • Za pomocą przycisku Udostępnij w dowolnej aplikacji możesz zaprosić innego nauczyciela w celu współpracy nad dokumentem.
  • W komentarzu użyj @wzmianki z imieniem i nazwiskiem pewnej osoby, aby wskazać jej konkretne miejsce w dokumencie.
  • Pracuj i komentuj w konwersacjach aplikacji Teams.

Spotkaj się wirtualnie

Najłatwiejszym sposobem utrzymania komunikacji z uczniami i nauczycielami jest użycie aplikacji Teams. Możesz tworzyć zespoły dla zajęć lub dla grup nauczycieli. Aplikacja Teams umożliwia czatowanie, publikowanie wiadomości i plików oraz czat wideo z dowolnego urządzenia.

• Zaplanuj spotkanie online w kalendarzu aplikacji Teams.
  • Wstaw @wzmiankę z imieniem i nazwiskiem ucznia lub nauczyciela we wpisie aplikacji Teams, aby rozpocząć konwersację.
  • Twórz ogłoszenia, aby przekazać wszystkim osobom z Twojej klasy informacje, aby byli na bieżąco.
  • Spotkaj się używając kanału, aby wciągnąć całą swoją klasę w lekcję lub prezentację.
  • Rozmawiaj prywatnie z osobami lub grupami.

Pobierz aplikację Teams | Przewodnik Szybki start aplikacji Teams | Dodawanie uczniów | Spotkania w aplikacji TeamsSzybki przewodnik do wydruku| Bezpieczeństwo uczniów w aplikacji Teams

Udostępnianie zawartości uczniom

Aplikacja Teams to nie tylko komunikacja grupowa — możesz tam również przechowywać wszystkie pliki zajęć. Każdy utworzony zespół oznacza, że wszystkie konwersacje, pliki i współpraca są automatycznie zapisywane w jednym miejscu. Ty i Twoi uczniowie możecie uzyskać do nich dostęp z dowolnego miejsca, przechodząc pod adres teams.microsoft.com.

• Zacznij rozmowę i udostępnij plik w kanale. Wszyscy uczniowie lub nauczyciele będą mogli otworzyć i odczytać udostępniony plik, a także skomentować go w konwersacji.
  • Przekaż ważne pliki, których uczniowie nie powinni edytować, w folderze Materiały Twojej klasy.
  • Rozpocznij spotkanie i prowadź lekcję, udostępniając ekran lub nagranie uczniom.
  • Skonfiguruj notes zajęć w zespole klasowym w celu otwarcia jeszcze większej liczby możliwości udostępniania zawartości.

Udostępnianie plików w kanałach | Folder Materiały zajęć | Prezentowanie w aplikacji Teams | Notes zajęć | Strumieniowanie

Przypisywanie pracy i nadawanie ocen

Nie martw się! Wszystkie materiały informacyjne, testy i prace domowe klas można przypisać, a nawet ocenić online. Określ przypisanie jako proste lub złożone stosownie do potrzeb, niezależnie od tego, czy chcesz wysłać szybki test rozumienia, czy też zaprojektować dokument z badań z rubryką ocen i wieloma zasobami. Przypisuj pliki i testy pakietu Office bezpośrednio w aplikacji Teams. Uczniowie mogą nad nimi pracować i je włączać bez konieczności opuszczania aplikacji.

• Używaj karty Zadania w aplikacji Teams.
  • Monitoruj postępy i wyrażaj swoją opinię na karcie Oceny w aplikacji Teams.
  • Nie korzystasz z aplikacji Teams do zadań? Możesz nadal przypisywać rozbudowane oszacowania za pomocą aplikacji Microsoft Forms.

Tworzenie zadania | Szybki start dla formularzy | Ocenianie | Szybki przewodnik po zadaniach aplikacji Teams | Szkolenie dotyczące aplikacji Microsoft Forms

Zadbaj o zaangażowanie uczniów

Zdalna nauka nie jest nudna! Przekształcaj swoją wirtualną klasę za pomocą wielu bardziej kreatywnych, interaktywnych i wszechstronnych pomysłów. Zapoznaj się z poniższymi pomysłami lub przejdź do Centrum dla nauczycieli firmy Microsoft, aby uzyskać więcej informacji.

• Za pomocą programu PowerPoint i aplikacji Sway twórz wciągające zasoby na zajęcia.
  • Przynieś tablicę na zajęcia online za pomocą funkcji Tablica.
  • Zaproś ekspertów, aby wpadli na zajęcia, korzystając z programu Skype w klasie.
  • Poproś uczniów, aby korzystali z platformy firmy Flipgrid.
  • Wypróbuj działania nauczania od naszych partnerów, takich jak Pear Deck, Discovery Education i nie tylko