Strony edukacyjne

www.bbodn.edu.pl/aktualnosci/platforma-e-wspomaganie

EDUKACJA REGIONALNA

BIELSKO-BIAŁA DLA DZIECI W SIECI, CZYLI FILMY EDUKACYJNE I ANIMACJE O BIELSKU-BIAŁEJ

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony www.bbdladzieci.pl, w przystępny sposób upowszechniającej wiedzę o historii i kulturze naszego miasta. Powstała w ramach projektu Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz strona zawiera: filmy edukacyjne o naszym mieście, animacje baśni i opowiadań do tekstów młodych bielszczan, teksty wyróżnione w konkursie literackim pt. „Pewnego razu w Bielsku-Białej" oraz interaktywną mapę miasta, na której zaznaczone są jego najważniejsze obiekty historyczne.

Filmy edukacyjne o Bielsku-Białej znajdziecie Państwo pod linkiem:
www.bbdladzieci.pl/filmy-edukacyjne/
Animacje bajek i legend są dostępne pod linkiem:
www.bbdladzieci.pl/animacje/

ZWIEDZAMY ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE

Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego przez Zamek Królewski w Warszawie filmu edukacyjnego o polskich symbolach narodowych.

youtu.be/uyNvEsEJ72M

Zapraszamy na wirtualny spacer po wnętrzach Zamku w ramach tegorocznej edycji akcji „Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich”. Gościem specjalnym filmu „Królewskie skarby znane i nieznane – odkryjmy razem”
jest Pani Małgorzata Kożuchowska, z którą można zwiedzić najpiękniejsze wnętrza Apartamentu króla Stanisława Augusta.

youtu.be/XyH4KjWuPxo

„Darmowy Listopad” to także możliwość skorzystania z lekcji muzealnych online prowadzonych na żywo przez naszych edukatorów w ramach „Królewskiej szkoły on-line”.
Informacje o dostępnych tematach, krótkie opisy lekcji oraz formularz zamówienia znajdują się w linku:

www.zamek-krolewski.pl/edukacja/lekcje-krolewska-szkola-on-line

Na naszej stronie oferujemy także bezpłatne filmowe lekcje muzealne:

www.zamek-krolewski.pl/edukacja/filmy/filmowe-lekcje-online