"Czytam z klasą lekturki spod chmurki"

Innowacja pedagogiczna

„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

Międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa w roku szkolnym 2023/2024

Edycja V

„NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI”

Imię i nazwisko autora projektu: Honorata Szanecka

Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego innowację: Karina Czaplicka

Innowacja pedagogiczna realizowana będzie od 2 października 2023r. do 30 czerwca 2024 r.

Tegoroczna edycja projektu została zatytułowana „Na tropach DOBROCZYNNOŚCI”. Poprzez atrakcyjne zadania projektowe, uczniowie włączą się w wiele innowacyjnych działań z tekstem. Piąta edycja projektu, zaprojektowana na rok szkoły 2023/2024, polega na skorelowaniu czytania danej lektury ze zgłębianiem wiedzy na temat czynienia dobra, niesienia pomocy ludziom, zwierzętom oraz roślinom.

Po przeczytaniu książek dzieci będą zastanawiały się, jakie wartości przekazał i co dobrego dał innym bohater lektury.

Oprócz kreatywnych działań związanych z czytanym tekstem, zadaniem dzieci będzie zrealizowanie TRZECH PROJEKTÓW DOBROCZYNNYCH:

- dla innych osób, np. przedstawienie jasełkowe dla osób samotnych,

- dla zwierząt, np. zbiórka darów dla schroniska,

- dla roślin, np. sadzenie drzew.

Praca z książką stanie się przyczynkiem do realizacji wielu kreatywnych zadań oraz akcji czytelniczych, wybranych przez uczniów, spośród propozycji zamieszczonych w Regulaminie projektu.

Projekt składać się będzie z trzech MODUŁÓW:

I MODUŁ od 02.10.2023r. do 31.12.2023r.

BĄDŹ DOBRY DLA LUDZI

II MODUŁ od 01.01.2024r. do 31.03.2024r.

BĄDŹ DOBRY DLA ZWIERZĄT

III MODUŁ od 01.04.2024r. do 31.05.2024r.

BĄDŹ DOBRY DLA ROŚLIN