Przejdź do treści Przejdź do menu

4 EDYCJA - PIX PROGRAMMING CHALLENGE – OGÓLNOPOLSKI KONKURS PROGRAMISTYCZNY

07-05-2022 0:10 KONKURSY OGŁOSZENIA

      Konkurs odbywa się za pośrednictwem aplikacji na komputery do nauki programowania PixBlocks. To w pełni darmowe narzędzie. Wewnątrz aplikacji znajdują się kompleksowe kursy programowania obejmujące naukę od podstaw wizualnego języka PixBlocks do zaawansowanych zagadnień języka Python. Przygotowującym się konkursu zalecamy przejście przez odpowiednie kursy programu w zależności od kategorii wiekowej.
     Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach. W konkursie wziąć może udział każda osoba, która w momencie rejestracji do konkursu jest w wieku od 6 do 14 lat i jest uczniem szkoły podstawowej.
Regulamin konkursu

Rejestracja                      25.04.2022 R. - 3.06.2022 r.
Rejestracja do konkursu rozpoczyna się 25 kwietnia, a kończy się razem z końcem etapu kwalifikacji 3 czerwca o północy. Sprawdź, jak się zarejestrować.
Zadania rozgrzewkowe  do 15.05.2022 r.
Do momentu rozpoczęcia kwalifikacji zarejestrowani uczestnicy mogą rozwiązywać zadania rozgrzewkowe. Znajdą ją w zakładce konkursowej aplikacji PixBlocks. Ich rozwiązanie jest w pełni dobrowolne i nie ma wpływu na awans do kolejnego etapu konkursu.
Kwalifikacje                    16.05.2022 r. - 3.06.2022 r.
W kwalifikacjach wziąć mogą wszyscy zarejestrowani uczestnicy. Aby przejść pomyślnie kwalifikacje, trzeba rozwiązać poprawnie 16 z 20 zadań, które w tym czasie będą widoczne w specjalnej zakładce konkursowej aplikacji PixBlocks. Czas rozwiązywania zadań nie jest brany pod uwagę.
Finały                             11.06.2022 r.
Zadania finałowe pojawią się w dniu finałów punktualnie o 9:00 na kontach uczestników w zakładce konkursowej aplikacji PixBlocks. Celem uczestników jest rozwiązanie jak największej ilości z nich w jak najszybszym czasie. O tym miejscu w klasyfikacji finałowej konkursu decyduje w pierwszej kolejności ilość rozwiązanych zadań, a w drugiej czas potrzebny na ich rozwiązanie.
Chcesz się zapisać do konkursu? Cały czas trwa rejestracja  https://pixchallenge.org/

Dowiedz się, jak to zrobić
. www.pixchallenge.org


Jak przygotować się do konkursu?

Przygotowującym się konkursu organizator konkursu poleca:
1. Przejście przez odpowiednie kursy programu w zależności od kategorii wiekowej.

2. Udział w webinarze z twórcą PixBlocks - doktorem Krzysztofem Krzywdzińskim. Podczas godzinnego spotkania, dowiesz się, jakich zadań się spodziewać w tym roku, a także razem z prowadzącym rozwiążesz zadania z poprzednich edycji konkursu, podzieli się też swoimi radami na szybką i efektywną naukę programowania z PixBlocks.

Obejrzyj szkolenie dla swojego poziomu wiekowego:

Przygotowanie do PixBlocks Programming Challenge 2022 / klasy 1-3

  Klasy 1-3    16 maja 17:00

Przygotowanie do PixBlocks Programming Challenge 2022 / klasy 4-6

 Klasy 4-6   23 maja 16:30

Przygotowanie do PixBlocks Programming Challenge 2022 / klasy 7-8

 Klasy 7-8    30 maja 19:30

 
Nasza szkoła jest zarejestrowana na platformie PixBlocks i po raz trzeci weźmie udział w tym konkursie.
Jeśli samodzielnie zarejestrowałeś/aś swoje konto PixBlocks i chcesz dołączyć do naszej szkoły, napisz do koordynatora (p. B. Pawlik) - otrzymasz kod i instrukcję jak to zrobić.
Za udział w ogólnopolskim konkursie zostaniesz doceniona/y na lekcji informatyki i otrzymasz pozytywna uwagę oraz punkty z zachowania.
Programowanie ma przyszłość! - podejmij wyzwanie, sprawdź swoje umiejętności logicznego myślenia, podnieś swoje kompetencje informatyczne..
Koordynator konkursu w naszej szkole - nauczycielka informatyki Bożena Pawlik