SZKOŁA Z LOTU PTAKA

sp1bielsko@op.pl

TELEFON I FAX:
(033) 81-222-95

HISTORIA SZKOŁY NASZ PATRON LOKALIZACJA IZBA REGIONALNA ORGANIZACJA R. SZK. GAZETKA "JEDYNKA"

Z KART HISTORII SZKOŁY

OTO  KILKA  HISTORYCZNYCH  DAT  I  ZDJĘĆ

- 1 września 1983 r. - oddano budynek szkoły do użytku /uczyło się w niej wówczas 1900 uczniów w 64 oddziałach/

- 21 października 1985 r. - otwarcie harcówki /przy dużej pomocy rodziców i zaadoptowano na ten cel pomieszczenie w suterenie  szkoły/.

- listopad 1985 r. - otwarcie klubu "OKO" /następne pomieszczenie w suterenie oddane do dyspozycji uczniów/

- 12 października1987 r. - uroczystość wręczenia szkole sztandaru.

Przedstawiciele Rady Uczniowskiej uroczyście ślubują bronić honoru sztandaru i szkoły.

DYREKTORZY SZKOŁY

W latach 1983 - 1994 dyrektorem szkoły był mgr Antoni Siedlaczek

Od 1994 r. do 2007 r. funkcję dyrektora szkoły pełniła mgr Wiesława Biel-Hoffmann

Obecnie - od 1 września 2007 r. dyrektorem szkoły jest mgr Grażyna Mika-Bednarczyk

SZKOŁA DZIŚ...

Szkoła Podstawowa nr 1 mieści się w przestronnym budynku, w środku dużego osiedla Wojska Polskiego.
            Zajęcia w naszej szkole prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli w sposób nowoczesny, pozwalający na przekazywanie wiedzy uczniom, a także wykształcenie umiejętności radzenia sobie z własnymi problemami oraz budowanie pozytywnego wizerunku własnej osoby i innych.

Absolwent naszej szkoły jest:

• otwarty

• odpowiedzialny

• ciekawy świata

• krytyczny

• rozważny

• prawy

• tolerancyjny

• punktualny

Szkoła przekazuje i utrwala zasady zdrowego stylu życia poprzez realizację tematyki prozdrowotnej na lekcjach wychowawczych oraz podczas lekcji programu zdrowotnego realizowanego od wielu lat pod nadzorem pedagoga szkolnego.
Ponadto szkoła organizuje szeroki wachlarz zajęć wychowawczych np.:  wycieczki, liczne konkursy, wieczorki poetycko-literackie, wyjścia do kina i teatru, zabawy, zielone szkoły, dyskoteki, mikołajki, różnego rodzaju giełdy, kiermasze, pikniki.

"JEDYNKA" tętni gwarem do godzin popołudniowych. Zajęcia pozalekcyjne są tu bowiem równie ważne jak same lekcje, gdyż dla małych mieszkańców typowego "smutnego blokowiska" stanowią niejednokrotnie jedyną formę ciekawego i pożytecznego spędzania wolnego czasu.

Uczniowie rozwijają zdolności literackie, aktorskie, wokalne, plastyczne i sportowe, pogłębiają swoja wiedzę przyrodniczą i matematyczną, zgłębiają tajniki wiedzy komputerowej, przemierzają turystyczne szlaki. wspólnie z nauczycielami tworzą właśnie izbę regionalną, poznając lepiej nasz piękny region, jego historię i bogate tradycje. W szkole działa Gromada Zuchowa, w której najmłodsi uczą się samodzielności i odpowiedzialności.

Dzieci z "Jedynki" lubią swoją szkołę, bo wiedzą, że są jej współgospodarzami, że znajdą w niej zawsze uśmiech, zainteresowanie i zrozumienie.

Posiadamy:

• 22 sale lekcyjne, w tym 6 klasopracowni,

• gabinet pedagoga szkolnego,

• 2 sale gimnastyczne,

• salę do gimnastyki korekcyjnej,

• świetlicę,

• stołówkę,

• dwie pracownie komputerowe ze stałym dostępem do Internetu,

• bibliotekę i czytelnię z Informatycznym Centrum Multimedialnym,

• zuchówkę,

• boisko szkolne,

• plac zabaw "Radosna szkoła"