SZKOŁA Z LOTU PTAKA

sp1bielsko@op.pl

TELEFON I FAX:
(033) 81-222-95

HISTORIA SZKOŁY NASZ PATRON ORGANIZACJA R. SZK. LOKALIZACJAKWARTALNIK "JEDYNKA"

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA!

DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEJ BIBLIOTEKI NA CO DZIEŃ:

• Biblioteka szkolna posiada bogaty księgozbiór – słowniki, encyklopedie, atlasy, albumy, literaturę młodzieżową i dziecięcą. W czytelni znajduje się Internetowe Centrum Multimedialne, które również posiada encyklopedie, atlasy i słowniki w formie elektronicznej.

• Od ubiegłego roku bibliotekarze zajmują się także ewidencjonowaniem i wypoży-czaniem darmowych podręczników.

• Uczniowie pomagają katalogować, porządkować i oprawiać książki. Podczas lekcji bibliotecznych   dzieci   dowiadują  się  jak      zostać  czytelnikiem  biblioteki,  jak  korzystać z księgozbioru, poznają historię książki, dowiadują się o wielu ciekawych faktach związanych z   pracą bibliotekarza i działalnością bibliotek.

• Biblioteka to również miejsce częstych spotkań dzieci i nauczycieli, gdzie w miłej atmosferze uczniowie odrabiają lekcje, uczą się, a także miło spędzają czas. Nauczyciele często pomagają im w odrabianiu lekcji i nauce. W czasie długich przerw, przed lekcjami i po lekcjach grają w gry planszowe i scrabble.

• Biblioteka promuje czytelnictwo poprzez organizowanie konkursów dotyczących poezji i  literatury dziecięco-młodzieżowej.

_____________________________________________

sekretariatu szkoły

OCHRONA NAUCZYCIELA
JAKO FUNKCJONARIUSZA PUBLICZNEGO