SZKOŁA Z LOTU PTAKA

sp1bielsko@op.pl

TELEFON I FAX:
(033) 81-222-95

HISTORIA SZKOŁY NASZ PATRON ORGANIZACJA R. SZK. LOKALIZACJA GAZETKA "JEDYNKA"

BEZPIECZNY INTERNET

DLA UCZNIÓW                                                DLA RODZICÓW

Obchody w naszej szkole w dniach 5 lutego – 15 marca 2019 r.  pod hasłem
„DBI-2019: DZIAŁAJMY RAZEM!”

Program Obchodów Dni Bezpieczeństwa w Sieci w SP1

informacje o akcji ---> DBI-2019-W-SP1-SPRAWOZDANIE.htm

fotorelacja z przebiegu akcji -->

____________________________________________________________________

5 lutego 2019 r. już po raz 15 obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu w Polsce. To ważna data w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w około 100 państwach na całym świecie.
      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce DBI organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) od 2005 roku. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

. Podczas 15 edycji wydarzenia w Polsce chcemy zwrócić uwagę na:

• rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

• każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

• każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym

• każdy internauta ma obowiązek tworzyć kulturę szacunku w Sieci.

Pamiętajmy jednocześnie o wielkim potencjale Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Stop hejtowaniu, agresji i mowie nienawiści w internecie!

x

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pamiętaj! Nie jesteś sam. W razie poczucia zagrożenia w sieci, szukaj pomocy:
Dyżurnet.pl   – polski punkt ds. zwalczania nielegalnych treści w internecie,
800 100 100   – bezpłatny punkt pomocy w sprawie bezpieczeństwa dzieci
116 111           – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

ARCHIWUM DBI W SP1

NASZA SZKOŁA OD WIELU LAT BIERZE UDZIAŁ W INICJATYWIE
GODZINA KODOWANIA

Globalny Tydzień Edukacji Informatycznej, także w naszej szkole

PROGRAMOWANIE NIE JEST TRUDNE
NAUKA PROGRAMOWANIA DLA WSZYSTKICH OD 4-104 LAT!

Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Nieważne kim jesteś ani skąd pochodzisz, każdy może zostać organizatorem Godziny Kodowania. Jednogodzinne samouczki są dostępne w ponad 40 językach. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie.

MATERIAŁY EDUKACYJNE
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie - materiał dla rodziców
Do czego wykorzystujemy internet - materiał dla uczniów
Internet - wspólna odpowiedzialność - materiał dla uczniów
Jak chronić swoją prywatność - materiał dla uczniów
Jak radzić sobie z hejtem - materiał dla uczniów
Przyszłość internetu - materiał dla uczniów
Uzależnienie od internetu - materiał dla uczniów

POZNAJ SWOJE PRAWA
Prezentacja pt. "Poznaj swoje prawa – prawa dziecka" dla uczniów klas 4-7, swoim zakresem obejmuje zagadnienie praw dziecka, ich podziału oraz instytucji w kraju oraz za granicą, które zajmują się kwestią praw dziecka.
Prawa dziecka (prezentacja)
Karta pracy ucznia (pdf)
Karta pracy ucznia (docx)

Nie bądź tabletowym rodzicem!
Zachęcamy wszystkich rodziców do obejrzenia spotu kampanii społecznej "Mama, tata, tablet" prowadzonej przez Fundację Dzieci Niczyje na stronie internetowej:
www.mamatatatablet.pl

sekretariatu szkoły

OCHRONA NAUCZYCIELA
JAKO FUNKCJONARIUSZA PUBLICZNEGO

Kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych
e-mail;
iod.sp1@mzo.bielsko.pl